През учебната 2023/2024 година, училището е кандидатствало по модул „Съвременна среда за качествено обучение по хуманитарните науки, по география и икономика, по технологии и предприемачество и  за целодневна организация на учебния ден“ към Национална програма „Осигуряване на съвременна, сигурна и достъпна образователна среда“. Проекта е одобрен и дейностите ще се изпълняват през учебната 2024/2025 година.

Полученото финансиране е в размер на 14 458 лева.

Дейности по модула:

  • Обзавеждане и оборудване на учебен кабинет/класна стая по български език и литература.
  • Обзавеждане и оборудване на учебен кабинет/класна стая по технологии и предприемачество.

Изграждането на тези два кабинета ще насърчи четенето, ще формира умения да се открива информация и да се използва ефективно в зависимост от дадена комуникативна задача, ще повиши читателската грамотност, ще формира информационна култура, ще допринесе за по-лесно възприемане на учебния материал. Чрез провеждане на съвременно проектно-базирано обучение и бинарни уроци по технологии и предприемачество ще се даде възможност на учениците да развиват личната си творческа нагласа и своите дарби.

Изпълнението на настоящия проект ще подкрепя работата на всички целеви групи от училищната общност, ще разнообразява училищния живот и ще направи училището желана територия за учениците, с възможности да развиват своите способности, като създаде у тях интерес и любов към книгата.

Цели на проекта:

  • осигуряване на оптимални и привлекателни образователно-възпитателни условия, които от своя страна водят и до повишение качеството на образователния процес, компетентностите и уменията на учениците.
  • изграждане на нов тип кабинети с тематично оборудване;
  • изграждане на модерна и творческа образователна среда, уютна и предразполагаща както през учебно време, така и през междучасията.

Очаквани резултати от реализиране на проекта:

  • 2 броя обновени кабинети – 1 кабинет по български език и литература и 1 кабинет по технологии и предприемачество;
  • постигнати по-високи резултати и формирани ключови компетентности в обучението по хуманитарни науки;
  • повишена мотивация и ангажираност у учениците, по-ефективно придобити знания и умения.
  • Активизиране на учениците към самостоятелна работа, инициативност, креативност и творчество в процеса на усвояване на учебното съдържание по Български език и литература, да развият способности да търсят и да намират нужната им информация, да общуват пълноценно с книгата, защото това общуване продължава цял живот.

Кабинет по Български език и литература

Кабинет по Технологии и предсприемачество